Haberci

SEO UZMANI
Yönetici
Premium Üye
Katılım
21 May 2023
Mesajlar
261
Tepki
13
Puan
18
Türkiye'nin önde gelen bebek ve çocuk ürünleri mağazalarından biri olan Ebebek, halka arz sürecine girdi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan Ebebek halka arzı, yatırımcıların ve kamuoyunun büyük ilgisini çekiyor. İşte Ebebek halka arzının tarihleri, fiyatı ve detayları...

Ebebek Mağazacılık A.Ş., sermaye artırımı için halka arz başvurusunu SPK'dan onay aldı. Halka arz sürecinde, 40.000.000 TL nominal değere sahip paylar, 46,5 TL sabit fiyatla satışa sunulacak. Ebebek'in işletme sermayesinin %35'ini temsil eden bu halka arzın toplam büyüklüğü ise yaklaşık 1,8 milyar TL olarak bekleniyor.

Ebebek Halka Arzı Tarihleri ve Bankalar

Ebebek halka arzı, 29-31 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında talep toplama işlemleri ile başlayacak. Bu süreçte yatırımcılar, ilgili bankalar aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilecekler. Halka arz sürecinin sonunda Ebebek'in halka açıklık oranının %29,41'e ulaşması bekleniyor.

Hisse Dağılımı ve Kullanım Alanları

Ebebek halka arzında mevcut ortaklardan Ahmet Afif Topbaş, Mahmud Muhammed Topbaş, Musa Topbaş, Halil Erdoğmuş, Fatma Hande Topbaş, Fatma Zehra Ülker ve Kamal Anthony Hatoum'a ait olan 16.000.000 TL nominal değerli B Grubu paylar da satışa sunulacak.

Halka arzdan elde edilecek fonun kullanım alanları da belirlendi. Fonun %55'i yurt içi ve yurt dışı mağaza açılışı ile online kanal yatırımlarına, %10'u yenilenebilir enerji yatırımlarına ve %35'i işletme sermayesine ayrılacak.


Burada ilginizi çekebilecek başka bir video buldum :
 
Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Geri
Üst