Haberci

SEO UZMANI
Yönetici
Premium Üye
Tepki
13
Cpanel - SSL Nasıl Kurulur?
Web sitenizi güvence altına almanın en etkili yollarından biri SSL sertifikası kullanmaktır. SSL, güvenli veri iletişimi sağlar ve ziyaretçilerin kişisel bilgilerinin korunduğundan emin olmalarını sağlar. Cpanel üzerinden SSL sertifikası kurulumu oldukça basittir. İşte adım adım Cpanel'de SSL sertifikası nasıl kurulur?

Adım 1: Giriş ve SSL Bölümüne Erişim

Cpanel hesabınıza giriş yapın. Ana sayfada "Güvenlik" veya "SSL/TLS" başlığı altında bulunan SSL menüsüne tıklayın.

Adım 2: SSL Sertifikası Satın Alma veya Ücretsiz Seçenekler

SSL sertifikası satın alabileceğiniz gibi ücretsiz sertifikalar da tercih edebilirsiniz. Genellikle "Let's Encrypt" gibi ücretsiz seçenekler sunulur.

Adım 3: Alan Adınızı Seçin

Sertifika kurulumu için doğru alan adını seçtiğinizden emin olun. Alan adınızı seçtikten sonra "Sertifikayı Kur" veya benzeri bir seçenek olmalı.

Adım 4: Doğrulama ve Kurulum

Seçtiğiniz SSL türüne göre, doğrulama adımları farklılık gösterebilir. Genellikle DNS veya dosya tabanlı doğrulama yapmanız gerekecektir. Cpanel size bu adımlarda nasıl ilerlemeniz gerektiğini adım adım anlatacaktır.

Adım 5: Kurulum Kontrolü ve Güncelleme

SSL sertifikası kurulumunu tamamladıktan sonra Cpanel'de SSL/TLS menüsünde kurulu olduğunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, sertifikanızın süresi dolmadan önce güncellemeyi unutmayın.

ve Final

Artık web siteniz güvenli bir SSL sertifikası ile koruma altında! Ziyaretçilerinizin kişisel verileri güvende ve iletişim şifreli bir şekilde gerçekleşiyor. SSL sertifikası sayesinde hem ziyaretçilerinize güven verirken hem de SEO açısından avantaj sağlarsınız.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Geri