Ücretsiz Online Eğitim Kaynakları: En İyi 10 Seçimimiz

Haberci

SEO UZMANI
Yönetici
Premium Üye
Tepki
13
Ücretsiz Online Eğitim Kaynakları: En İyi 10 Seçimimiz

Günümüzde, birçok kişi online eğitim kaynaklarına başvurarak kendini geliştirmek ve yeni beceriler öğrenmek istiyor. Online eğitim kaynakları, kullanıcılara dünya genelindeki en iyi öğretmenlerden ders alma fırsatı sunar. Ayrıca, bu kaynaklar, kullanıcılara özelleştirilmiş eğitim seçenekleri sunar ve geleneksel eğitim yöntemlerinden daha uygun maliyetlidir. Bu yazıda, en iyi 10 ücretsiz online eğitim kaynağını inceleyeceğiz.

1. Khan Academy

Khan Academy, dünya genelindeki milyonlarca öğrenciye ücretsiz eğitim sunan bir online eğitim kaynağıdır. Khan Academy, matematik, bilim, programlama, insanlık, sanat ve ekonomi gibi konularda dersler sunar. Ayrıca, öğrencilerin öğrenme seviyesine göre özelleştirilmiş dersler sunar.

2. edX

edX, dünya genelindeki en iyi üniversitelerin derslerini sunan bir online eğitim kaynağıdır. edX, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Harvard, Berkley, Boston ve diğer birçok üniversiteden dersler sunar. edX, dersleri sertifikalandırma seçenekleriyle sunar.

3. Coursera

Coursera, dünya genelindeki üniversitelerin derslerini sunan bir online eğitim kaynağıdır. Coursera, dersleri sertifikalandırma seçenekleriyle sunar. Ayrıca, Coursera, işletme, bilgisayar bilimi, dil öğrenimi, mühendislik, sağlık ve diğer konularda dersler sunar.

4. Udacity

Udacity, teknoloji ve işletme konularında dersler sunan bir online eğitim kaynağıdır. Udacity, Google, Facebook, IBM, Amazon ve diğer birçok şirketin eğitim ortağıdır. Udacity, öğrencilere interaktif öğrenme deneyimi sunar ve dersleri sertifikalandırma seçenekleriyle sunar.

5. MIT OpenCourseWare

MIT OpenCourseWare, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün derslerinin ücretsiz bir şekilde sunulduğu bir online eğitim kaynağıdır. MIT OpenCourseWare, mühendislik, işletme, matematik, bilim ve diğer konularda dersler sunar.

6. Harvard Online

Harvard Online, Harvard Üniversitesi'nin derslerinin online olarak sunulduğu bir online eğitim kaynağıdır. Harvard Online, işletme, sosyal bilimler, sağlık ve diğer konularda dersler sunar. Ayrıca, Harvard Online, dersleri sertifikalandırma seçenekleriyle sunar.

7. Codecademy

Codecademy, web geliştirme, veri bilimi ve programlama gibi konularda dersler sunan bir online eğitim kaynağıdır. Codecademy, öğrencilere interaktif öğrenme deneyimi sunar ve dersleri sertifikalandırma seçenekleriyle sunar.

8. Duolingo

Duolingo, dil öğrenimi konusunda popüler bir online eğitim kaynağıdır. Duolingo, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İngilizce ve diğer birçok dilde dersler sunar. Ayrıca, Duolingo, öğrencilere özelleştirilmiş öğrenme deneyimi sunar.

9. FutureLearn

FutureLearn, İngilizce konuşan ülkelerdeki üniversitelerin derslerinin sunulduğu bir online eğitim kaynağıdır. FutureLearn, işletme, sanat ve beşeri bilimler, bilim ve teknoloji, sağlık ve diğer konularda dersler sunar.

10. TED-Ed

TED-Ed, dünya genelindeki öğrencilere eğitim sunan bir online eğitim kaynağıdır. TED-Ed, ilginç ve ilgi çekici videolarla öğrenme deneyimi sunar. Ayrıca, öğrencilerin özelleştirilmiş öğrenme deneyimi sunar.

Sonuç olarak, online eğitim kaynakları, her yaştan öğrenciye erişilebilir ve uygun maliyetli bir öğrenme seçeneği sunar. Bu yazıda, en iyi 10 ücretsiz online eğitim kaynağını inceledik. Bu kaynaklar, öğrencilerin özelleştirilmiş öğrenme deneyimi sunar ve geleneksel eğitim yöntemlerinden daha uygun maliyetlidir.​

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Geri